Sanjának számos akadállyal kellett szembenéznie, beleértve a lebomló anyagokban való szakértelem megtalálását, a finanszírozás biztosítását és a megfelelő piaci belépési stratégia meghatározását. Tehát, fiatal nőként és vállalkozóként, egy férfiak által dominált iparba való belépés csupán az egyik kihívás volt, amellyel szembe kellett néznie. Azzal kezdte, hogy meggyőzte apját, a CEO-t, hogy próbáljanak ki egy fenntarthatóbb megközelítést. Édesapjának azonban aggodalmai voltak a potenciális kockázatok és a szervezeti változások miatt, melyek szükségesek voltak a vállalkozás alkalmazkodásához a körforgásos divatmodellhez.
„Apa, meg kell értened, hogy ebben a kompetitív iparágban különböznünk kell a többiektől, és új márkát kell építenünk olyan alapokon, amelyre mások nem számítanak. Az egyetlen módja a sikeres márka létrehozásának a körforgásos divatmodell.” – Ismételte Sanja az apa-lánya üzleti beszélgetések alatt.
Először is, együttműködött textil szakértőkkel, és párhuzamosan széleskörű kutatást végzett. Beiratkozott olyan kurzusokra, amelyek a fenntartható divattervezésre és gyártásra összpontosítanak, számos workshopon és olyan szemináriumokon vett részt, amelyek az öko-barát textíliákra és a körforgásos divatgyakorlatokra összpontosítottak. Emellett gyártással kapcsolatos információkat szerzett, valamint betekintést nyert fenntartható divat szakértőinek tudásába, mint például tervezők, környezetvédők és ellátási láncszakértők. A közös erőfeszítések elengedhetetlenek voltak a szakadék áthidalásában és a fenntartható termelési folyamatok finomításában, miszerint próbálták felmérni a technikai és emberi erőforrások átszervezésének szükségességét.
“A tapasztalatszerzés nehéz és időigényes volt. Ez egy érzelmi hullámvasút volt, mely tele volt dombokkal és lejtőkkel, de végül kifizetődött. Minden visszaesés idővel sikerré vált, és minden kihívás értékes tanulsággal szolgált számunkra. Most már büszkén mondhatjuk, hogy olyan terméket hoztunk létre, amely összhangban van értékeinkkel, és kívánatos a vásárlóink számára.”
A tudás megszerzése után Sanja úgy döntött, hogy márkája, az April22, a reciklált és újrahasznosított anyagok használatára fog összpontosítani, a hulladékmentes tervezési elveket követve, és biztosítva az etikus gyártási gyakorlatokat. Ez az megközelítés arra törekedett, hogy az April22-t vezető szereplővé tegye a fenntartható divatban. Négy életre szóló barátja állandó támogatásával, akik az ötlete kezdetétől fogva mellette álltak, Sanja sikeresen kidolgozott egy üzleti tervet, mely benyújtásra került a Finanszírozási és Technológiai Fejlesztés Alapjának nyílt pályázatára. A döntéshozókból álló zsűri előtt tartott bemutatón Sanja hatékonyan közvetítette az April22 iránti vízióját. Hatásos érvei meggyőzték a zsűrit az ötlete megvalósíthatóságáról, ezzel biztosítva a szükséges finanszírozást mellyel megkezdhették az átmenetet a hagyományos gyártásból a biológiailag lebomló aloe vera termékek felé.