Tanítási stratégia

Előkészületek, szükséges anyagok

Alakítsunk ki csoportmunkára alkalmas teret 4-5 fős csoportok részére, és biztosítsunk minden csoportnak tollat és papírt (ha van, digitális eszközökkel is dolgozhatnak), megfelelő íróeszközökkel, valamint egy esettanulmány szövegét tartalmazó lapot (vagy digitális változatot)

Az tanóra szerkezete

Bevezetés – Feldolgozás (5 perc):

1) Nyitó kérdés: Tegye fel a kérdést, hogy egy fiatalkori barátság vagy a közös múlt/tapasztalatok és eredmények képezhetik-e egy sikeres üzleti vállalkozás alapját?

  • Az üzleti élet kihívásai veszélyeztetik a barátságot?
  • Vállalkozásba kezdenél egy barátoddal?
  • Szerinted hány éves kortól érdemes elkezdeni a vállalkozóvá válásra való felkészülést?

2) Mutasd meg az esettanulmány címét, és tegyél fel 1-3 címmel kapcsolatos kérdést, például, hogy szerinted mi az az eset, amelyről olvasni fog? Mi az örökség? Hogyan fejlődhet egy diákvállalkozás üzleti örökséggé?

Konkrétan az esetről (10-12 perc):

3) Tekintse meg a TROSC Media Kft. bemutatkozó videóját
 https://drive.google.com/drive/folders/1Tdqoz5ZyOTGyU47c8QyXno7tl6XHMBPr

4) Adjon 10 percet a tanulóknak, hogy olvassák el az esetet

Beszélgetések a történetről (5 perc):

5) Mutassa be röviden a TROSC Media Kft.-t és hátterét. Tegyen fel kérdéseket a tanulóknak az esettanulmány tartalmával kapcsolatban, hogy mindenki képet kapjon az eset történetéről. 6) Magyarázd meg és pontosítsd. Röviden beszéljen arról az elméletről, amely esetből szeretné, ha a diákok tanulnának, például a hasznos vállalkozó jellemzőiről, a vállalkozókkal kapcsolatos gyakori mítoszokról, a csapatépítésről, az erőforrás-korlátozás fogalmáról (humán erőforrás, pénzügyek stb.) és ezek hatása a vállalkozókra az üzleti műveletekben.